Joe Kennedy John Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Kontaktujte mě
Black as Day - A free Dreamweaver Template from www.r7designer.com
Advanced Search - Link me to an Advanced Search!
"Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country."

Prokletí Kennedyů

John F. Kennedy nebyl rozhodně jediným členem rodiny, jehož život skončil dříve než měl. Možná by tedy nebylo od věci podívat se, jak skončil život většiny členů jedné z nejznámějších rodin v USA.


John F. Kennedy

Jeden z nejznámějších atentátů v dějinách, o kterém toho na těchto stránkách najdete celkem hodně. O smrti Johna F. Kennedyho toho bylo napsáno možná ještě víc než o jeho životě, rozebírá se každý detail onoho 22. listopadu 1963 v Dallasu. Střílel skutečně Oswald? Byla v celém případu nějak zapletená mafie? Kuba s Fidelem Castrem? Sovětský svaz? Nebo to byla práce tajných služeb a vysoce postavených politiků? To už se ani nikdy nedovíme.


Joseph Kennedy jr.

Nejstarší bratr Johna F. Kennedyho, o kterém se jako o prvním uvažovalo jako o budoucím prezidentovi z rodiny, zemřel během druhé světové války. Joseph dlouhou dobu představoval naději pro celou rodinu, byl perfektní student, byl hezký a silně ambiciózní. Teprve po jeho smrti se rozhodl John převzít otěže nejstaršího syna, který to dotáhne daleko.


Robert F. "Bobby" Kennedy

Bratr Johna F. Kennedyho ztělesňoval jakousi nadějí Ameriky po tom, co John zemřel. Bobby bojoval za konec rasismu a násilí, sliboval ukončit válku ve Vietnamu. 4. června 1968 byl zrovna v hotelu Ambassador a dozvěděl se, že vyhrál primárky v Kalifornii. Chtěl to v hotelu oslavit s lidmi, šel tedy do hlavního sálu, kde pronesl řeč, potom se mu podařilo nějak prodrat davem a namířil si to skrz kuchyni. To už bylo těsně po půlnoci, tedy 5. června 1968. Dnes přesně nevíme, co přesně ho vedlo do kuchyně; doufal snad že tam nebude tolik lidí? Chtěl si snad potřást rukou i s níže postavenými občany USA? V každém případě si lidi přesně nepamatují, co se stalo, svědci vám pouze řeknou, že uslyšeli několik výstřelů a pak až Kennedyho tělo na podlaze. Kromě Bobbyho bylo zraněno ještě několik lidí, ale on jediný na následky zemřel a to hned následujícího dne. Podobně jako u Johna i tady byl celý atentát prohlášený za dílo jednoho muže, v tomto případě Palestiňana Sirhana B. Sirhana. A podobně jako u Johna F. Kennedyho se dnes i u Roberta pochybuje, jestli celá akce nebyla mnohem promyšlenější a neměla politický podtext.


Edward "Ted" Kennedy

Nejmladší bratr JFK se proslavil jako senátor státu Massachusetts. Ani jemu se nevyhnuly podivuhodné nehody. Nejdříve letadlo, ve kterém letěl, spadlo, o čtyři roky později chtěl kandidovat na prezidenta, když se auto, které řídil, nečekaně zřítilo z mostu, a žena, která jela s ním, zahynula. Ted nicméně přežil a prezidentskou kandidaturu stáhl. V americkém senátu zůstal až do roku 2009, kdy podlehl zhoubnému nádoru na mozku.

Letadlo Teda Kennedyho po pádu

Pozůstatky letadla, které roku 1965 spadlo s Tedem Kennedym

Kathleen Kennedy

Sestra Johna F. Kennedyho. Když letěla těsně po konci druhé světové války se svým (údajným) milencem navštívit svého otce, její letadlo se zřítilo nad Sainte-Bauzille ve Francii.


Jacqueline Kennedy

Manželka Johna F. Kennedyho se po jeho smrti provdala za žeckého milionáře Onassise. V 64 letech umírá na rakovinu.


John F. Kennedy jr.

Syn Johna F. Kennedyho byl ve společnosti velmi oblíbeným mužem, v roce 1988 vyhrál prestižní (a pravděpodobně i nejznámější) anketu o nejvíc sexy muže planety v People Magazine. Kennedy jr. neboli John-John, jak mu mnozí říkali, byl úspěšným právníkem a zakladatelem časopisu George, když jeho život ve 38 letech ukončila havárie letadla, které sám pilotoval. Kennedy byl průměrným pilotem, navíc letěl v noci, přesto jeho smrt vyvolává dodnes mnoho otázek a konspiračních teorií. V letadle zahynula i jeho manželka se sestrou.


Patrick Bouvier Kennedy

Syn Johna F. Kennedyho umírá v roce 1963 jen dva dny po narození.


David A. Kennedy

Syn Roberta F. Kennedyho, prezidentova bratra, byl úspěšným novinářem a studentem Harvardu. Před jeho ukončením však umírá na předávkování drogami.


Michael Kennedy

Syn Roberta Kennedyho, prezidentova bratra, nejdřív proslul skandálem, když v roce 1997 vyplula na světlo světa jeho aféra s teprve 14ti letou dívkou, která si u něj v rodině přivydělávala hlídáním dětí. Dívka však se soudem odmítala spolupracovat, a tak Kennedy zemřel ještě před koncem soudu. Toho samého roku byl totiž lyžovat s několika členy rodiny v Aspenu (Colorado), když nešťastnou náhodou narazil plnou rychlostí do stromu. Bylo mu 39 let.


Edward Kennedy jr.

Syn TedaKennedyho, prezidentova bratra, v roce 1973, v pouhých 12 letech, onemocní na rakovinu - přežije, ale je mu amputována pravá noha.


Alexander Onassis

Nevlastní syn Jackie, Johnovy manželky. která byla v té době provdána za Onassise, umírá ve 24 letech na následek pádu letadla (taková rodinná tradice).


Christina Onassis

Nevlastní dcera Jackie, Johnovy manželky, v té době už provdané za Onassise, umírá ve 37 letech na předávkování drogami v Argentině.


John. Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Autor stránek Kontaktujte mě
© 2007 - 2009, Kristýna Kabzanová