Joe Kennedy John Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Kontaktujte mě
Black as Day - A free Dreamweaver Template from www.r7designer.com
Advanced Search - Link me to an Advanced Search!
"Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country."

Patricia Kennedy Lawford

Životopis

Narodila se jako šesté dítě Josepha a Rose Kennedyových a to 6. května 1924. Patricia, které málokdo řekl jinak než Pat, byla považována za největší intelelektuálku v rodině, zároveň ale také za nejuzavřenějšího člena Kennedyů. Od dětství ji fascinovalo cestování a Hollywood, nějakou dobu se dokonce živila jako dopisovatelka zahraničního tisku, kam psala o svých cestách. Do Hollywoodu ostatně pronikla na okamžik taky, když jisté americké produkční společnosti nabídla zfilmování příběhů jejího otce. Po tom, co dokončila Rosemont College se odstěhovala do Hollywoodu a doufala, že by se podobně jako otec mohla stát úspěšnou producentkou nebo režisérkou.

Sám její otec do ní nicméně vkládal velké naděje, když jednoho dne prohlásil: „Pat má skvělou hlavu na byznys. Myslím, že by skutečně dokázala ovládnout celé město, kdyby chtěla.“ Nicméně doba byla proti Pat, přece jen se v 50. letech ženská emancipace ještě moc nenosila. Nakonec tedy skončila jako asistentka producenta, vdala se za britského herce Petera Lawforda a společně měli čtyři děti.

Nicméně nedlouho po svatbě si pár přestal rozumět, Lawford nesouhlasil s jejím náboženským vyznáním, Pat netolerovala jeho zálety a pití alkoholu. Těsně po atentátu na bratra Johna se také rozvedli, Pat se jako katolička už nikdy neprovdala znovu. Po rozvodu nějakou dobu pracovala pro Knihovnu a Muzeum Johna F. Kennedyho, byla zakladatelkou několika studijních programů.

Patricia Kennedy zemřela 17. září 2006 na zápal plic. Jako teprve druhá z devíti dětí Josepha a Rose Kennedyových zemřela přirozenou smrtí.


John. Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Autor stránek Kontaktujte mě
© 2007 - 2009, Kristýna Kabzanová