Joe Kennedy John Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Kontaktujte mě
Black as Day - A free Dreamweaver Template from www.r7designer.com
Advanced Search - Link me to an Advanced Search!
"Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country."

Lyndon B. Johnson

Životopis

Prezident USA. Životopis bude doplněn později.

Drby

Varování: Tato část je založena pouze na názorech lidí a drbech, které po Bílém domě kolovaly. Některé údaje tedy mohou být překroucené, zveličené nebo zcela vymyšlené.

Lyndon B. Johnson je podle mnoha zaměstnanců Bílého domu dodnes považovaný za jednoho z nejarogantnějších prezidentů Spojených států. Podobně jako jeho předchůdce Kennedy, i on proslul nejrůznějšími mimomanželskými aférami. Dokonce se o něm povídá, že si oproti JFK vymyslel do Bílého domu ještě jednu vychytávku: alarm zabudovaný do Oválné pracovny, kterým ho měli bodyguardi varovat kdykoliv by se blížila jeho žena.

Z posledních deseti prezidentů jich ale bylo nevěrných své ženě přibližně 50%, takže tato skutečnost by z LBJ v očích jeho podřízených nečinila zdaleka "tak špatným". Spíš jim podle jejich slov vadilo, že se Johnson zdaleka nechoval jako muž, který by měl Spojené státy prezentovat ve světě. Johnsonovi nevadilo vymočit se na trávník před Bílým domem deset metrů od novinářů, nevadilo mu po palubě Air Force One chodit i před letuškami a stewardy téměř (a často i úplně) nahý. S lidmi jednal často svrchu, ani jeho nadšení pro občanská práva černých asi nebylo zdaleka tak idylické, jak by se mohlo na první pohled zdát. Když se ho totiž jeden z jeho blízkých lidí zeptal, proč za ně tak bojuje, LBJ odpověděl, že "donutí ty zasraný negry, aby volili Demokraty příštích padesát let."

Lyndon podobně neváhal využívat ani státní peníze na soukromé účely. Svůj ranč si zkrášloval z peněz daňových poplatníků, jednou si koupil pávy (které nechal později hlídat vojenskými vrtulníky), jindy si opravil cestu před domem. Na své výdaje měl dokonce vyčleněný speciální fond označený kódovým názvem, aby nikoho na první pohled nenapadlo, kam ve skutečnosti peníze směřují.


Citáty

"Nejtěžším úkolem prezidenta není udělat to, co je správné, ale vědět, co je správné."

"Jsem jediný prezident, kterého máte."

"Jsem unavený. Jsem unavený z toho, jak mě Američané odmítají. Jsem unavený z probouzení se uprostřed noci kvůli starostem týkajícím se války."

"Jack se venku procházel a líbal děti, zatímco já jsem se prodíral účty. Někdo musí udržovat obchod v pohybu."
(O Johnu F. Kennedym)

"Toto není válka Lyndona Johnsona. Je to válka Spojených států. Pokud zítra padnu k zemi mrtev, válka tu bude stále s vámi."

"Poslední věc, po které jsem toužil, bylo stát se válečným prezidentem."

"Kdybych se jednoho rána rozhodl přejít řeku Potomac na mělčině, odpolední titulky v novinách by tvrdily: 'Prezident neumí plavat.'"


Co o něm řekli

"Největší problém s Lyndonem Johnsonem je, že je to hajzl. Druhý největší pak, že je v tom zatraceně dobrý. Pravděpodobně dokáže zničit kohokoliv kolem sebe lépe než jakýkoliv jiný prezident."
- Nejmenovanný starý "přítel"

"Pan prezident má takový postoj k záležitostem; pokud s ním nesouhlasíte ve všem, nesouhlasíte s ním v ničem. Ale mě na tohle nedostane."
- Richard Nixon, 1966

"Člověk, který kandiduje na prezidenta, v sobě musí mít jistou dávku egoismu. Jenže Lyndon ho dostat dvakrát tolik."
- Neznámý přítel, 1963

"Je nerozvážný a přemýšlivý, krutý i soucitný, jednoduchý a zároveň extrémně komplikovaný. Neznám nikoho, kdo by z něj neměl smíšené pocity."
- Neznámý zaměstnanec citovaný v roce 1964 ve Washington Post


John. Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Autor stránek Kontaktujte mě
© 2007 - 2009, Kristýna Kabzanová