Joe Kennedy John Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Kontaktujte mě
Black as Day - A free Dreamweaver Template from www.r7designer.com
Advanced Search - Link me to an Advanced Search!
"Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country."

Knížky

Nedokončený život: John F. Kennedy

Autor: Robert Dallek

Jedna z nejkomplexnějších a nejlepších biografií JFK, na kterou jsem kdy narazila. Zabírá se stejně tak jeho politickou kariérou jako i jeho osobním životem a z hlediska mého osobního názoru se skutečně jedná o jeden z nejlepších profilů Johna Kennedyho, na jaký můžeme na českém trhu narazit. I když osobně nemůžu souhlasit se závěrem, kde se Dallek přikloňuje k teorii jednoho střelce. A člověka, který se naopak o Kennedyho moc nezajímá, by mohla trochu odradit délka: víc jak 600 stránek drobného písma bez obrázků už je přece jenom víc pro nadšence než pro průměrného člověka, kterému stačí o Kennedym vědět jen základy.


Konspirace

Autor: Anthony Summers

Osobně tuto knížku považuji za to nejlepší, co jsem kdy četla o atentátu na Kennedyho. Pravda, je tu ještě „Na mušce prezident“ (o té se zmiňuji dál), ale Anthony Summers u mě má tu výhodu, že se rozhodl po Kennedyho smrti pátrat sám a ne využívat cizích knížek a sestavit z nich celkový profil. Tento britský publicista, který se proslavil hlavně knížkou o Marylin Monroe, pracoval na Konspiraci několik let a dodnes k ní přidává dodatky (moje verze z roku 1989 obsahuje asi dalších 30 stránek dodatků o tom, co zjistil ještě po vydání knihy). Summers se snažil dostat informace z FBI i CIA, osobně vyslýchal svědky a ze všeho složil hodně zajímavou mozaiku, která končí až u komunistické Kuby.


Na mušce prezident

Autor: Ian R. Brooch

Celkem útlá knížka (do 200 stránek) se spoustou obrázků nabízí celkem komplexní pohled na zavraždění Johna F. Kennedyho na základě výtahu z desítek knížek, co o Kennedyho smrti byly napsané. Ukazuje, jak byla spousta nepohodlných svědků odstraňována, a její autor se nebojí zatáhnout do atentátu na Kennedyho i vlivné postavy americké politiky (viceprezident Lyndon B. Johnson nebo třeba šéf FBI J. Edgar Hoover). Kdysi jsem na ni narazila v Levných knihách za asi 49 Kč, což je hodně slušná cena, a myslím, že pro člověka, který toho zrovna o tomto tématu moc neví, poskytne dostatečné množství informací.


Konspirační čítanka

Autor: Al Hidell / Joan d'Arc

Trochu netradiční způsob postavení se k atentátu na JFK zvolili tito dva autoři. Jejich kniha je poskládána z článků, které jim vyšly v americkém časopise Paranoia a nezaměřují se v ní na právě nejběžněji probírané věci kolem Kennedyho úmrtí. Právě naopak, hned v prvním článku Joan d’Arc působivě rozvádí teorii, že Lee Harvey Oswald a Alec J. Hiddell (považovaní Warrenovou vyšetřovací službou za jednu osobu s dvěma totožnostmi) mohli být ve skutečnosti dva lidé a onen chycený Oswald nebyl vůbec Oswaldem... Další dva články o JFK se nesou v podobném duchu a ač jsem zastáncem kospirační teorie, musím přiznat, že mi někdy přijdou až mírně přehnané. Možná bych měla ještě dodat, že je pár kapitol rovněž věnovaných Tedu Kennedymu, kde se rozebírá ona nešťastná autonehoda. Clkově je Kennedyovým věnováno asi 50 z celkových 200 stránek knihy.


Kennedyové

Autor: Ivan Brož

Knížka zabývající se osudy Johna F. Kennedyho a zároveň trochu i jeho bratra Roberta mě osobně celkem zklamala, protože kromě náhledů na jejich život pro mě nepřinesla naprosto nic nového, co bych už nečetla někde jinde.


Ozvěna výstřelů z Dallasu

Autor: Sergej Losev / Vit Petrusenko

Jedna z dalších knížek, ze které nemám moc dobrý pocit. Měla být zaměřená na pozadí atentátu na JFK, ale spíš se mi zdálo, že její poslání bylo úplně jiné. Jako by se její autoři více zaměřili na to, aby sdělili světu, že někdo jako SSSR nemůže mít nic dočinění se smrtí Johna F. Kennedyho, než skutečně pokusili bádat nad příčinou Kennedyho smrti


John. Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Autor stránek Kontaktujte mě
© 2007 - 2009, Kristýna Kabzanová