Joe Kennedy John Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Kontaktujte mě
Black as Day - A free Dreamweaver Template from www.r7designer.com
Advanced Search - Link me to an Advanced Search!
"Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country."

Joseph Kennedy

Otec Johna F. Kennedyho se narodil 6. září 1888 do politické rodiny. Vystudoval Harvard a během života se projevil jako nesmírně schopný a flexibilní obchodník. Již brzy po dokončení školy získal nemalé finance z obchodu s nemovitostmi, později začal podporovat filmová studia v Hollywoodu. Perfektně se mu podařilo také využít zrušení prohibice v roce 1933, kdy se jeho společnost stala exklusivním dodavatetelem řady alkoholických nápojů do USA.

Ač k oběma světovým válkám zachovával spíše odměřený postoj izolacionalismu, už v první pracoval jako asistent generálního manažera společnosti Bethlehem Steel, jednoho z nejvýznamějších dodavatelů zboží do Evropy. Zde se také seznámil s Franklinem D. Rooseveltem, kterému o pár let později finančně významně pomohl k získání úřadu prezidenta USA. Sám se pak stal americkým velvyslancem ve Velké Británii.

Joseph Kennedy se proslavil i pro své kontrovezní myšlenky, kterými nejednou způsobil těžkosti svým synům s politickými ambicemi. Některé jeho antisemitické názory byly na žádost Johna F. Kennedyho vyškrtnuty z oficiální biografie, Joseph Kennedy ale také zajistil finančně vzestup Joa McCarthyho, nejznámějšího pronásledovatele komunistů v USA, jehož postupy ale nakonec zašly až tak daleko, že zajistily jeho pád. Tehdy ještě jako senátor se John F. Kennedy postavil proti McCarthymu a jeho "honu na čarodejnice", je ale známé, že jeho otec podporoval McCarthyho až do své smrti.

V roce 1961 Josepha Kennedyho postihla mrtvice, v důsledku které ztratil schopnost řeči a do konce života zůstal ochrnutý na jednu polovinu těla. I přes rozsáhlou léčbu ho nemoc nakonec připoutala na invalidní vozík. Kennedy zemřel 18. listopadu 1969.


John. Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Autor stránek Kontaktujte mě
© 2007 - 2009, Kristýna Kabzanová