Joe Kennedy John Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Kontaktujte mě
Black as Day - A free Dreamweaver Template from www.r7designer.com
Advanced Search - Link me to an Advanced Search!
"Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country."

John F. Kennedy jr.

Životopis

John F. Kennedy jrŘíkalo se mu John-John nebo John jr. a narodil se šestnáct dnů po tom, co byl jeho otec zvolen prezidentem - 25. listopadu 1960. Jako jedno z mála dětí vyrůstal v Bílém domě a byl proto od nejranějších let vystavován objektivům novinářů.

Podobně jako jeho otec, ani John jr. nebyl nikdy výborným studentem. Na střední škole patřil k podprůměrným žákům, přesto mu bylo nabídnuto studium na Harvardu. John nepřijal a místo toho odešel na Brown University, kde v roce 1983 získal bakalářský titul z historie. O šest let později dokončil ještě práva na New York University School of Law, i tady ale závěrečnou zkouškou prošel až na třetí pokus.

Po škole pracoval několika let jako okresní prokurátor, později si založil časopis George zabývající se životním stylem v politice. A pokud se o jeho otci tvrdí, že byl ve společnosti oblíbený, o Johnu jr. to neplatí o nic méně. Časopis People ho ve své slavné anketě zvolil nejvíc sexy mužem planety, určitou dobu mezi Johnovy přítelkyně patřily hvězdy jako Madonna, Naomi Campbell nebo Sarah Jessica Parker.

Pak do jeho života vstoupila Carolyn Bessette a John se usadil. A taky oženil. K jeho smůle ale manželství netrvalo nijak dlouho, dokonce jen na den přesně jako prezidentská kariéra Johna staršího, tedy 1000 dnů. Toho dne, 16. července 1999, si v noci John jr. sedl do letadla se svou manželkou a její sestrou, nedlouho po startu se ale zřítili do oceánu. Příčina dodnes není úplně jasná, Kennedy byl spíše průměrný pilot; měl odlétáno 310 hodin, z toho 45 v noci. Nejčastěji se uvádí, že za jeho nehodu mohla dezorientace, tedy pokud se nechcete vydat cestou dalších konspiračních teorií.

Nicméně, pád letadla tehdy nikdo nepřežil, Kennedymu bylo 38 let. Jeho strýc Ted o něm na pohřbu prohlásil: "Mysleli jsme si, že tento John Kennedy s námi bude i v době, kdy mu vlasy zešednou, a že jeho milovaná Carolyn bude po jeho boku. Jenže, podobně jako otec, měl každý dar, jen nedostatek let."


John. Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Autor stránek Kontaktujte mě
© 2007 - 2009, Kristýna Kabzanová