Joe Kennedy John Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Kontaktujte mě
Black as Day - A free Dreamweaver Template from www.r7designer.com
Advanced Search - Link me to an Advanced Search!
"Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country."

Jean Kennedy Smith

Životopis

Jean Kennedy se narodila 20. února 1928 jako osmé z devíti dětí Josepha a Rose Kennedyových. Byla jejich nejmladší dcerou a také nejvíce plachým členem rodiny, který skutečně těžce nesl rodinné tragédie (bratr Joe zemřel, když bylo Jean 16 let, sestra Kathleen v jejích 20, John v 35, Robert ve 40, Rosemary byla mentálně zaostalá...).

Jean vystudovala Manhattanville College a po jejím dokončení pracovala jako politický rádce a manažer prezidentských kampaní obou bratrů. Narozdíl od svých sourozenců ale nikdy nechtěla být společensky známou osobností, když se v roce 1956 vdala za byznysmena Stephena Edwarda Smithe, svatba se odehrála pouze v kruhu nejbližších v malé kapli. Se Stephenem se také ve v 60. letech usadila v New Yorku, kde se jim narodili dva synové, Stephen Smith jr. (nar. 1957) a William Kennedy Smith (nar. 1960). Jean také adoptovala dvě dcery, Arrandu Mary Smith (nar. 1967) a Kym Marii Smith (nar. 1972 ve Vietnamu). Její manžel později zamřel na rakovinu v roce 1990, o rok později byl syn William, tehdy student medicíny, obviněn ze znásilnění, soud ho ale osvobodil.

Vzhledem k jejím silným sympatiím k Irsku byla Jean roku 1993 jmenovaná tehdejším prezidentem Billem Clintonem jeho americkou velvyslankyní. Tam pracovala až do roku 1998, kdy jí bylo také irskou vládou uděleno čestné občanství. Roku 2007 obdržela, kvůli své humanitární pomoci postiženým dětem a snaze zavést v Severním Irsku mír, od irské komunity v Bostonu zlatou medaili, objevila se také v Irish American Magazinu. Dnes žije střídavě ve Washingtonu D.C. a New Yorku a je druhým nejstarším žijícím sourozencem Johna F. Kennedyho.


John. Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Autor stránek Kontaktujte mě
© 2007 - 2009, Kristýna Kabzanová