Joe Kennedy John Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Kontaktujte mě
Black as Day - A free Dreamweaver Template from www.r7designer.com
Advanced Search - Link me to an Advanced Search!
"Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country."

Eunice Kennedy Shriver

Životopis

Eunice se narodila 10. července 1921 jako pátá z devíti dětí Josepha a Rose a vystudovala Manhattanville College ve státě New York. V roce 1953 se provdala za Roberta Shrivera jr, který byl americkým velvyslancem ve Francii mezi roky 1968 a 1970 a v roce 1972 kandidoval na viceprezidenta. Společně mají pět dětí.

Eunice pracovala pro svého bratra Johna v jeho politické kampani a později podporovala Arnolda Schwarzeneggera, když kandidoval na guvernéra v roce 2003. (Možná hlavně z rodinným důvodů - dcera Maria Shriver se totiž za Schwarzeneggera v roce 1986 provdala). Mimo jiné se Eunice proslavila hlavně jako jedna ze dvou zakladatelek paralympiády (Olympijskáých her pro postižené) a zároveň je jedinou žijící ženou, jejíž portrét se objevuje na americké minci a to na speciální sbírce dolarů z roku 1995.

Ačkoliv jako dítě bývala Eunice hodně často nemocná, v posledních letech je pověstná svým perfektním zdravotním stavem a je momentálně nejstarším žijícím sourozencem Johna Fitzgeralda Kennedyho.


John. Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Autor stránek Kontaktujte mě
© 2007 - 2009, Kristýna Kabzanová