Joe Kennedy John Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Kontaktujte mě
Black as Day - A free Dreamweaver Template from www.r7designer.com
Advanced Search - Link me to an Advanced Search!
"Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country."

Caroline Kennedy

Životopis

Caroline Bouvier Kennedy je jediným žijícím dítětem Johna F. Kennedyho, jelikož její sestra Arabella zemřela krátce po svém narození v roce 1956, bratr Patrick Bouvier Kennedy se dožil pouhých dvou dnů a poslední bratr John F. kennedy jr. tragicky zahynul při dopravní nehodě v roce 1999.

Caroline se narodila 27. listopadu 1957 v New Yorku a až na krátké obdoví, kdy byl její otec prezidentem, tam i vyrůstala. V deseti letech pokřtila loď pojmenovanou po Johnu F. Kennedym, její obrázek v časopisu o pár let později inspiroval Neila Diamonda, aby napsal píseň "Sweet Caroline", která se v Americe stala hitem.

Caroline později vystudovala Harvard a Columbia Law School. Určitou dobu pracovala pro svého strýce senátora Teda Kennedyho, živila se i prací v pátém nejčtenějším americkém deníku The New York Daily News. V roce 1980 pak přešla do muzea umění, kde potkala i svého budoucího manžela Edwina Schlossberga. Za něj se vdala v roce 1986 a vychovávají spolu tři děti, dcery Rose Kennedy Schlossberg (nar. 1988) a Tatianu Celii Kennedy Schlossberg (nar. 1990) a syna Johna Bouviera Kennedyho Schlossberga (nar. 1993).

Se svým manželem, který je prezidentem designerské společnosti, a dětmi žije Caroline i nadále v New York City a v současné době se živí jako právnička, editorka a spisovatelka, je prezidentkou Kennedy Library Foundation, čestnou předsedkyní American Ballet Theatre, ředitelkou Komise prezidenstkých debat a taky poradkyní fakulty politiky na Harvardu.


John. Kennedy Robert Kennedy Ted Kennedy Návštěvní kniha Autor stránek Kontaktujte mě
© 2007 Kristýna Kabzanová